Początek

Klub jest młody i istnieje od niedawna i zaczyna swoja Historię od B Klasy:

Lider Kowala, pod taką nazwą zgłoszono drużynę do seniorskiej klasy B. Trenerem i założycielem jest znany w regionie radomskim piłkarz – Artur Kupiec.

Były zawodnik Legii Warszawa, a także trener między innymi Broni Radom, mieszka na terenie gminy Kowala. W ostatnim czasie był trenerem A-klasowej Zorzy Kowala, ale w czerwcu założył nowy klub młodzieżowy i zgłosił też drużynę seniorów do klasy B.

- Postanowiłem zgłosić zespół, bo wielu miejscowych chłopaków chciało się sprawdzić na tym szczeblu. Zagramy w klasie B, rekreacyjnie. Nie nastawiamy się na jakiś wybitny wynik – mówi trener Artur Kupiec.

Powstawanie nowych klubów sportowych pozytywnie ocenia wójt Gminy Kowala – Sławomir Stanik:

- Cieszy nas rozwój sportu, od kliku lat obserwujemy dynamiczny wzrost zainteresowania dzieci i młodzieży czynnym uprawieniem nie tylko piłki nożnej, ale wielu innych dyscyplin, m.in. siatkówki, judo czy tenisa stołowego. Z pewnością jest to efekt dobrej bazy sportowej, jaka powstała w ostatnich latach na terenie gminy, mamy nowoczesną halę sportową, kompleks boisk Orlik i kilka mniejszych boisk wielofunkcyjnych, które powstały dzięki pozyskaniu unijnych dotacji.

W pierwszej kolejce, 17 sierpnia, UKS Lider Kowala zagra z WKS Ruda Wielka. W drugiej kolejce, 24 sierpnia ekipa trenera Artura Kupca zagra z LZS Zalesice.